Sanat Merkezi

Summart, yeni bir görsel sanatlar, performans sanatları, müzik platformu olup müzisyenler, koleksiyonerler, sanat danışmanları, küratörler, eleştirmenler, akademisyenler, galeriler, müzeler, sanat vakıfları, yazarlar, gazeteciler, sanatseverler ile yerli ve yabancı sanatçıları bir araya getirmeyi amaçlayan bir buluşma noktasıdır. Summart en yüksek kalitede müzik dinletileri, sahne performansları, konferanslar, oyunlar ve sergiler sunmayı hedeflemektedir.


Bağımsız ve kar amacı gütmeyen  bir girişim olarak Summart, ulusal ve uluslararası kurumlar, galeriler, müzeler,  üniversiteler, sanat vakıfları ve diğer benzer kuruluşlar ile ortak projeler gerçekleştirerek, yaratıcı potansiyeli ve sinerjiyi arttırmayı amaçlamaktadır. Summart, görsel sanatlar, müzik ve tiyatronun uyumlu bir sentezini sunarken,  aynı zamanda sanatseverler için yoğun bir iş gününün sonunda arkadaşları ile bir araya gelerek rahatlayabilecekeri bir alan olarak tasarlandı.

 

Bora Koleksiyonu

Mete Bora aile koleksiyonundan seçilen uluslararası ve Türk çağdaş sanatçılara ait figüratif resim ve heykeller Summart'ta uzun vadeli ödünç anlaşması ile sergilenmektedir. Bora Koleksiyonu'ndaki eserlerin tamamına www.borakoleksiyonu.com adresinden ulaşılabilir.