Sempozyumlar

Summa AŞ tarafından başlatılan ve desteklenen bir sanat girişimi olarak Summart; genç Türk ressamları  diğer ülkelerin  ressamlarıyla bir araya getirerek kültür alışverişini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Sanatçılarımız İstanbul Atatürk Havalimanından büyük bir çoşkuyla başlayıp, yine orada keyifle sona eren “Summart Painter’s Campus” seminerleri için gittikleri ülkelerde 1 hafta ya da 10 gün gerçirmektedirler. Summart yönetimi tarafından dikkatle planlanan seminerlerde sanatçılar sorumlu kişilerin ev sahipliğinde bir araya gelmekte ve rahat bir çalışma ortamı, sosyal ve kültürel etkinliklerle desteklenen sempozyum programında çalışmakta ve böylece dostluklar da pekiştirilmektedir.

Sempozyumlarda üretilen tüm eserler müzayedede satılmakta ve elde edilen gelir ev sahibi organizasyon tarafından ihtiyacı olan sanat öğrencilerine bağışlanmaktadır.

Son 10 yıldır kesintisiz olarak gerçekleştirilen “Summart Painter’s Campus”  sempozyumlarında  200'den fazla Türk  sanatçı Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Moldova ve Avusturya  gibi ülkeleri ziyaret ederek tanınmış küratörlerin gözetiminde çalıştılar. Japonya, Çin ve Yunanistan gelecek yıllarda etkinlik düzenenecek olan ülkeler arasındadır.